Blog CK Viva Amerika

Micheladas, aneb jak se

Micheladas, aneb jak se "pije" pivo po Mexicku

Zlatavý mok s bílou pěnou. Kapky z oroseného půllitru pomalu stékají na tácek, než se ovšem stihnou přiblížit, už s velkou chutí svlažujete hrdlo. Taková je pivní kultura u nás. Ovšem Mexičané jsou trochu jiní labužníci.

Leden 25, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Karibské pobřeží Kolumbie

Karibské pobřeží Kolumbie

Celý pobyt v Kolumbii jsme zakončili netradičním výletem k takové menší bahenní sopce. Jak jinak nazvat asi 30 metrový bahenní kopec, z jehož nitra a z hloubky více než 100 m je vytláčeno ven teplé ozdravné bahno plné minerálů, ve kterém se můžete doslova koupat a válet.

Prosinec 20, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Inca Trail - Cesta Inků k Machu Picchu

Inca Trail - Cesta Inků k Machu Picchu

Putujete skrze pohoří And a divokou přírodu, organizačně je vše dokonale připraveno a také hlídáno Peruánskými úřady. Tento trek je velmi pečlivě chráněn, a to znamená, že se na něj nemůžete vydat sami. K jeho uskutečnění potřebujete jednak koupit povolení a také se dle přísných regulí musíte vydat na trek s průvodcem a nosiči.

Prosinec 10, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Neprobádané kouty Chile

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District v Chile. Nádherná zelená krajina je poseta jezery a sopkami, což z ní dělá perfektní ráj pro zapálené "trekaře". Tahle oblast ale není jen o procházkách přírodou, můžete se dozvědět mnohé i o historii a neminete ani místa zapsaná v UNESCO.
Listopad 22, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Plavba po Galapágách

Plavba po Galapágách

Byl jsem překvapen kolik zajímavých informací o divoké přírodě a praktických ukázek se nám po dobu této plavby dostalo. Nemám v oblibě hltat informace o životě zvířat, jejich původu apod., ale tady je vše založeno na vlastní zkušenosti s divokými zvířaty.
Listopad 21, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Návštěva Argentiny

Návštěva Argentiny

Město přezdívané stará Paříž, město tanga a fotbalu, to je Buenos Aires. Toto město má několik zcela odlišných částí a tak i při své druhé návštěvě stále objevuji nepoznané místa a zajímavosti. Turisticky nejoblíbenější částí města je dělnická čtvrť La Boca, kde najdete uličky s pestrobarevnými baráčky a tango se tančí na každém rohu. Tato čtvrť společně se čtvrtí San Telmo je považována za místo kde Tango vzniklo a domácí jsou na to patřičně hrdí.
Listopad 21, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Deník z Antarktidy

Deník z Antarktidy

Po klidné noci na moři hned člověka napadne, že tu nejhorší část Drakeovy pasáže má za sebou, ale omyl. Kolem snídaně se zvedly vlny a loď začala tancovat nejvíc od našeho vyplutí. Snídani jsem tím pádem víceméně vynechal a šel si vzít pilulku proti mořské nemoci a lehnout si.
Listopad 20, 2018    Rubrika:
Zobrazit