Ekvádor & Galapágy

K Ekvádoru patří neodmyslitelně ostrovy Galapágy, které jsou považovány za jedno z nejlepších zvířecích safari světa. Unikátní fauna a flóra s možností pohybovat se jen pár centimetrů od nebojácných zvířecí druhů patří mezi neopakovatelné zážitky. Nabízíme 4, 5 a 8 denní plavby po Galapágách a největší výběr lodí na trhu (malé skupiny). Samozřejmostí je nabídka kompletních zájezdů s návštěvou Ekvádoru a nejlepších míst této země. Na základě osobních zkušeností Vám vybereme tu nejlepší variantu!

Kompletní zájezdy
Samostatné balíčky
Vyhledat

Zájezd na Galapágy nabízí něco nevídaného

Každý milovník cestování a nenasytný badatel po neobyčejných místech by měl zažít dovolenou na souostroví Galapágy. Nejen, že jde o lokalitu vzdálenou od středu Evropy, ale také je to zcela jiný svět. Zájezd Galapágy nabízí jedinečnou podívanou přírodních úkazů a zvláště pak druhů zvířat.

Želví ostrovy

V překladu jsou Galapágy něco jako „želví ostrovy“. Název dostaly proto, že zde žije mnoho druhů želv, nikde jinde na světě nevídaných. Dovolená na Galapágy je tak přehlídkou pestré fauny, která tamější místa obývá. Prehistorický vývoj souostroví má za to, že je toto místo na světě skutečně jedinečné a zájezd na Galapágy je pro každého badatele ohromným zážitkem.

Devatenáct malých ostrovů

Souostroví devatenácti ostrovů leží v Tichém oceánu a patří k Ekvádoru. Dovolená na Galapágy je ideální na jaro, kdy je počasí příjemné a klima ideální na cestování. Rozhodně se nevyplatí kupovat zájezd Galapágy na kratší časový úsek, protože prozkoumat neskutečnou přírodu i zvířata na tolika ostrovech je nemožné.

Tučňáci na severu

Zájezd na Galapágy je potřeba provést už jen proto, že je to jediné místo na severní polokouli, kde žijí ve volné přírodě tučňáci. Dovolená na Galapágy se však vyplatí i pro nadšence Jurského parku, neboť množství ještěrů, kteří zde žijí, silně připomíná monstra právě ze zmíněného filmu.

Světové dědictví UNESCO

Pro svoji jedinečnost a nezaměnitelnost dokonalé přírody, byly Galapágy zapsány už v roce 1978 na Seznam světového dědictví UNESCO jako národní park, pod kterým se spojují již od roku 1934. Pro sběratele zajímavostí a informací je potřeba uvést, že jeden z malých ostrovů nese jméno po významném přírodovědci, který zde na Galapágách studoval a zkoumal přírodu. Nebyl jim nikdo menší, než Charles Darwin.

Ostrovy, které nelze minout

Galapágy vznikly ze sopečného popela a lávy. I proto jsou tak jedinečné a nezaměnitelné. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa patří ostrovy Santiago, Santa Cruz a Isabela. Poslední jmenovaný ostrov je také největší a nese jméno po španělské královně Isabele Kastilské.