O nás

CK Viva Travel (dovolená-na-přání s.r.o.) je specializovaná cestovní kancelář, která se orientuje na exotické destinace na míru. Cestovní kancelář provozujeme od roku 2009, kdy jsem využil  vlastních zkušeností s dlouholetým životem v Austrálii a zkušenostmi z několikaměsíční cesty po Jižní Americe.

Jižní Ameriku máme důkladně procestovaný a tak v naší nabídce najdete téměř všechny země Latinské Ameriky a nově také Severní Ameriku. Pro celý kontinent nabízíme jak skupinové zájezdy s českým průvodcem tak cesty na míru s anglickým průvodcem  (Jižní Amerika) a cesty individuální (Severní Amerika). Vše vychází z našich osobních zkušeností, záměru Vám ukázat to nejlepší z dané země a přenést na Vás kousek energie a atmosféry kterou Amerika skýtá. V naší nabídce najdete také specializovanou sekci na zájezdy a expedice na Antarktidu, taktéž ověřenou osobními zkušenostmi. V naší nabídce dále najdete specializovanou sekci/web na Austrálii a Nový Zéland, kde nabízíme nejširší služby na českém trhu. Dalším kontinentem v naší nabídce je také Asie, u všech jmenovaných kontinentů nabízíme jak zájezdy v malých skupinkách s českým průvodcem tak dovolené šité na míru jednotlivcům, ať už individuální nebo s anglickým průvodcem. Novinkou jsou naše Cesty kolem světa, s průvodcem nebo individuálně, které se těší čím dál větší oblibě.  Obraťte se na nás s jakýmkoliv přáním nebo destinací a my Vám rádi pomůžeme zařídit tu nejlepší dovolenou Vašeho života!

Ing. Karel Topič, majitel dovolená-na-přání s.r.o.

a tým CK Viva Travel

Přečtěte si příběh jak naše CK vznikla a začínala ZDE.

Ing. Karel Topič, majitel CK

karel@vivatravel.cz, 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem. Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela a děti Keira a Eliáš.

Veronika Zemčíková

veronika@vivatravel.cz, 777 702 849

„Ne všichni, kteří bloudí, jsou ztraceni.“

Vedena tímto heslem se dostala na nejedno místo a zákoutí, které běžnému turistovi unikají. Veronika se na své cesty vydala poměrně pozdě, o to intenzivněji je teď prožívá. Let vrtulníkem nad Grand Canyonem, čerstvá káva s palačinkou ve stínu Notre-Dame, maraton ve Vídni či muzikál v Londýně, stejně jako výšlap na Baníkov v Tatrách nebo projížďka na kole po beskydských vrších ji naplňuje radostí ze života a pocitem, že je člověk součástí přírody a lidského společenství, ze kterých může čerpat spousty energie. Dává přednost sólo cestování, ovšem pokud cestuje s někým, je to ona, kdo připravuje plán cesty, organizuje a vymýšlí, jak nejlépe využít času pro poznávání a plnění snů spolucestovatelů. Odměnou je zážitek, který jim to přináší. Dovolte, aby tento zážitek zprostředkovala i vám.

Zdenka Lazecká

zdenka@vivatravel.cz, 601 580 616

Cestování ji naplňuje a ráda poznává nová místa. Za nevšedními zážitky vyráží nejlépe jen s batohem na zádech. Přednost dává spíše méně známým turistickým destinacím. Několikrát navštívila Severní Ameriku a jako zajímavou zkušenost považuje práci na výletní lodi v Karibiku, kde strávila krásné dva roky. Žila osm let v Irsku a během té doby měla možnost procestovat Evropu, Karibik, Indii a Jihoafrickou republiku. Ta ji zatím okouzlila nejvíce a nezapomenutelné zážitky ji připomínají nádherné fotografie, které si z cest pořídila.

S cestovatelskými plány rozhodně nekončí a ráda Vám pomůže naplánovat i Vaši dovolenou snů.

Petra Štěpánová

petra@vivatravel.cz, 777 171 088

„Včerejšek je tentam, zítřek nám není znám. Ale dnešek, to je dar!“

Vystudovala angličtinu a němčinu na filosofické fakultě. Už během studia pravidelně okoušela několikaměsíční pobyty v zahraničí, kdy se každé léto vydávala za prací, poznáním nových krajů a zlepšením jazyka do USA. Po vystudování vysoké školy se několik let uplatňovala jako překladatelka a tlumočnice, a mohla tak i nadále poznávat svět. Podařilo se jí takto dostat do kazašských stepí nebo třeba i na čajové plantáže. Cestování a poznávání světa bylo, je a bude vždy jejím koníčkem. „Nejšťastnější jsem kdekoliv v horách“. Petra se snaží užít si každý den, protože ví, že se už nikdy nebude opakovat. Ráda provozuje sporty, jakými jsou turistika, jízda na horském kole, lyžích, snowboardu a běžkách. Pokud jí to volný čas a rodina dovolí, začte se i do dobré knihy a ráda fotografuje krajinu.

Tereza Vlčáková

tereza.v@vivatravel.cz, 571 570 065

Tereza je náš nejmladší přírůstek. Toulavé boty ji i přes početné výlety nakonec odvály na vysokou školu do Zlína, kde si poslední rok užívá studentská léta. První cestovatelský impuls přišel před několika lety, kdy se na vlastní pěst vydala do Anglie, do které se i v současnosti ráda vrací. Upřednostňuje slanou vůni moře, pozdní snídani a čtení knih - a to kdekoliv, nejlépe v kombinaci těchto tří aspektů. Preferuje výlety s batohem na zádech, kde může jen s nezbytnostmi cestovat z místa na místo tam, kam ji to zrovna táhne. Komunikace je součástí jejího života jak v oboru, tak v životě. Výlety sólové i s hromadou kamarádů byly vždy v její roli. Prvotní impuls k cestám, plánování a vymýšlení itinerářů se postupem času stalo jejím denním chlebem. Proto se i s vámi bez problémů ráda domluví a naplánuje vám cestu snů na míru.

Eva Blažková

eva@vivatravel.cz, 571 570 065

,,Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“

Eva v sobě svou lásku k cestování objevila hlavně během osmi let, kdy žila v Anglii. Během té doby se jí, jak sama říká, otevřel svět nejen díky angličtině, ale hlavně díky různorodosti lidí v jejím okolí, kteří pocházeli ze všech konců světa. A protože právě lidé a jejich rozlišné kultury Evu velmi zajímají, začala cestovat nejdříve po Evropě. Později se podívala do Mexika. Navštívila i Indii, jejíž jih procestovala sama s krosnou na zádech. Při svých cestách si ráda povídá s domorodci a ještě raději ochutnává lokální kuchyni. Eva je také nadšenou běžkyní a nejedna z jejích cest vedla právě za běžeckými závody. Například maraton v Berlíně či půlmaraton v Paříži, Salzburku nebo v Londýně. Evu vždy na cestování bavila i ta část před samotnou cestou, kdy je potřeba vše naplánovat a vyladit detaily. Proto se těší, že i pro vás a s vámi sestaví tu pravou dovolenou, ať už budete chtít jen odpočívat nebo si jít třeba zaběhnout závod v některé z vašich destinací.