Dobrodružství na Aljašce

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 94070 Kč / 3618 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací

Denně – leden až prosinec

Aljaška – Seward, Homer, Anchorage

Zpět na nabídku
 • killer-whales-1945428_1280

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • výpravy do neporušené aljašské přírody
 • výlet letadlem za medvědy lovící lososy
 • rafting divokou přírodou na Six Mile Creek

POPIS ZÁJEZDU

Snad každý milovník dobrodružství by se rád vydal do této krajiny opředené romantikou, kde je možné stanout na místech, kde ještě nikdo nikdy nestál. Je to krajina, kde štíty hor rozrývají divoké řeky a kde vládnou medvědi a vlci. Nejlákavější doménou Aljašky je její příroda, členité vnitrozemí, lemované štíty Kordiller nebo Mackenziho pohoří a bezpočet národních parků. Nejznámějším národním parkem je NP Denali, v jehož centru stojí hora Mount McKinley. V parku můžete pozorovat medvědy grizzly, losy, vlky, jeleny nebo se jednoduše toulat tundrou s divokými skalisky a zasněženými vrcholky hor a velehor. Místo vysněné všemi dobrodruhy, vyznavači drsné přírody, ale také milovníky panenské přírody – to je Aljaška.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha / Vídeň – Anchorage
Odlet z Prahy (Vídně), přílet do Anchorage. Po příletu si vyzvednete zajištěné auto přímo na letišti, transfer do hotelu, ubytování v B&B (motel se snídaní).

Den 2 – Příjezd do Sewardu (s)
Po snídani se můžete vydat do přístavního městečka Seward, které je jako vystřižené z westernových filmů. Přímo ve městě naleznete přírodovědné středisko, které je jedním z nejlepších muzejních a výzkumných institucí celé Aljašky.

Den 3 – Seward (s)
Pokud jste nestihli poznat přístavní městečko Seward předchozí den, můžete dopoledne vyrazit na krátkou procházku po centru města, které je jako vystřižené z westernových filmů. Dále máte možnost využít fakultativního výletu lodí, kde můžete pozorovat velryby, tuleně a nebo navštívit mořské akvária. V odpoledních hodinách se přesuneme do Homeru – malebného přístavního městečka obklopeného vysokými horami a sjíždějícími ledovci Kachemak Bay State Parku. Nocleh je zajištěný v B&B.

Den 4–7 – Homer (s)
Následující 3 dny je pro Vás připraven program v městečku Homer a jeho okolí. Homer je nádherné městečko – přístav, který se nachází v zátoce Kachemak Bay. Zátoku obklopuje nádherný ledovec Grenwich. V Homeru najdete spousty restaurací, výstavních síní a také si zde můžete nakoupit suvenýry v místních obchůdcích. Ubytování je po celou dobu zajištěno v B&B (motel se snídaní) nebo v případě fakultativního výletu ve stanu na pláži v zátokách Kachemaku.V Homeru můžete využít také několika fakultativních výletů. Můžete se projet na kajacích a poznat tak krásné zátoky Kachemaku, můžete zde také pozorovat orly, tuleně nebo medvědy. Můžete si zarybařit – úlovek zaručen! Dobrodruzi si mohou zapůjčit výbavu a přenocovat ve stanu na pláži. Dále si můžete vyzkoušet lov halibutů nebo si udělat výšlap k ledovcovém jezeru. Nezapomenutelným zážitkem pro Vás jistě bude výlet letadlem na medvědy lovící lososy. Tohle vše můžete vidět z bezprostřední blízkosti.

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál Aljašky pro Vaši celou cestu, kde je značený plán cesty, všechny potřebné informace a tipy na nejzajímavější místa a aktivity.

Den 8 – Přejezd do Anchorage (s)
Po snídani Vás čeká přejezd do největšího městečka Aljašky Anchorage. Cestou do Anchorage je spousta zajímavých míst, která stojí za vidění. První zastávka bude u Russian River, kde můžete spatřit medvědy, tahy lososů a nasát atmosféru divoké Aljašky. Těšit se také můžete na návštěvu Wildlife Conservation Center, kde jsou k vidění všechna zvířata žijící na Aljašce. Zastavíme se také ve zlatokopeckém skanzenu Crow Creek, kde si můžete sami vyzkoušet rýžovat zlato. Poslední zastávkou na cestě do Anchorage Vás čeká rafting divokou přírodou na Six Mile Creek. V Ancharoge se ubytujete a můžete odpočívat po náročném dni.

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál Aljašky pro Vaši celou cestu, kde je značený plán cesty, všechny potřebné informace a tipy na nejzajímavější místa a a aktivity.

Den 9 – Přesun k NP Denali (s)
Po snídani se rozloučíme s městečkem Anchorage a vydáme se k NP Denali. Cestou se můžete těšit na zastávku v Iditarot centru, které je věnované psímu spřežení a životu musherů. V tomto centru budete mít také možnost projet se se psím spřežení. V odpoledních hodinách přijedete do městečka Talkeetna, kde se Vám naskytne nádherný pohled na vrcholky nejvyšší hory Severní Ameriky – Mt. McKinley – a celé jeho pohoří. Pro zájemce je fakultativně připraven let kolem Mt. McKinley a přistání na ledovci. Ve večerních hodinách přijedete do městečka Heally, kde se ubytujete v místním motelu.

Den 10 – NP Denali (s)
Z městečka Heally se vypravíte místním turistickým autobusem na celodenní výlet do NP Denali. Celý den se budete pohybovat v té nejkrásnější přírodě, můžete vidět medvědy grizzly, losy, jeleny, vlky, a to vše ve volné přírodě s výhledem na vrcholky Mt. McKinley – nezapomenutelný zážitek! Po náročném výletě je zajištěný nocleh v motelu v městečku Heally.

Den 11 – Matanuska (s)
Po snídani se vydáte do kouzelného údolí k ledovci Matanuska. Můžete se projít po ledovci nebo si půjčit výbavu a s průvodcem na ledovec vylézt. Ubytování  a nocleh zajištěný v B&B.

Den 12 – Anchorage (s)
Po snídani se vydáte zpět do městečka Anchorage. Můžete si projít město, nasát atmosféru divoké Aljašské krajiny, navštívit muzea nebo treking v okolí. Fakultativně rafting po ledovcové Mathanuska river. Nocleh je zajištěn v hotelu.

Den 13 – Anchorage (s)
Čeká Vás poslední den, který strávíte v městečku Anchorage. Můžete si projít město, nasát atmosféru divoké Aljašské krajiny, navštívit muzea nebo treking v okolí. Fakultativně rafting po ledovcové Mathanuska river. Nocleh je zajištěn v hotelu.

Den 14 – Anchorage (s)
Po snídani vrátíte auto a čeká Vás odlet do Evropy, dle Vašich mezinárodních letenek.

Den 15 – Přílet do Evropy
Přílet do Evropy, konec programu.

 • 12× kvalitní ubytování se snídaní (hotel, srub, nebo B&B – motel se snídaní) / fakultativně 1–2 noci ve stanu (zapůjčení veškeré výbavy, nutný je jen vlastní spacák)
 • 1× kvalitní ubytování v Sewardu bez snídaně
 • pronájem auta po celou dobu pobytu, vč. pojištění
 • zapůjčení základní rybářské výbavy a odborná asistence
 • výlet autobusem do NP Denali, včetně vstupu
 • podrobný manuál cesty
 • asistence na telefonu 24/7 přímo na Aljašce

Související zájezdy

Galapágy
Soukromý: Ekvádor (Galapágy) s českým průvodcem
Poznávací
Ekvádor & Galapágy
s anglickým průvodcem
Dobrodružná Antarktida
Poznávací
Peru
s anglickým průvodcem
Dobrodružství v Peru