Peru s českým průvodcem

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
79990 Kč / 2996 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací s cz průvodcem

01.05. – 15.05.
10.07. – 24.07.
22.09. – 06.10.
16.12. – 30.12.

Lima, Paracas-Ballestas, Nazca, Arequipa, Colca Canyon, Puno, jezero Titicaca, Cusco, Sacred Valley, Machu Picchu

Zpět na nabídku
 • Peru s ČP - mapa
 • MachuPicchu2
 • colca canyon-unsplash
 • cusco
 • ballestas6-unsplash
 • ballestas7-unsplash
 • ballestas-unsplash

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • projedete celé Peru a uvidíte ty nejlepší lokality v jednom zájezdu
 • navštívíte posvátné Machu Picchu i nejhlubší kaňon světa Colca
 • celou dobu jste v malé skupince 8-12 osob
 • bude vás provázet zkušený český průvodce
 • prožijete autentické Peru s domorodci, se kterými máte naplánovaný nocleh na jezeře Titicaca
 • podniknete výlet lodí do neobvyklého zvířecího světa ostrovů Ballestas

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd do Peru s českým průvodcem je speciálně sestavený tak, aby vám ukázal ta nejvyhlášenější místa. Každoročně vám nabízíme 2 termíny, které se pojedou v menších skupinách. Na tento zájezd máme jen ty nejlepší reference našich klientů. Navštívíte nejhlubší kaňony světa, uvidíte na vlastní oči úžasné historické památky civilizace Inků a novodobý div světa Machu Picchu. Dále zavítáte do zvířecího ráje – ostrovy Ballestas a na plovoucí ostrovy jezera Titicaca s možností povečeřet a přespat v místní komunitě původních obyvatel! Společně s opravdu jedinečnou peruánskou kulturou vás tento zájezd vtáhne do zcela nového světa!

POPTAT ZÁJEZD

Na tento zájezd se s vámi vydá průvodkyně Marta: 

Marta Guzmán Córdova

Motto: „La vida es una coleccion de recuerdos“ („Život je sbírka vzpomínek“)

 • jsem Bolivijko-Češka, žijící v Santa Cruz
 • hovořím česky, španělsky, německy, anglicky,  rusky a domluvím se portugalsky
 • jsem průvodkyní po Bolivii, Peru, Chile, Columbii, Ekvádoru, Kubě, Kostarice, Mexiku, Panamě, ostrovech Karibiku, Brazílii, Argentině…
 • dříve jsem vyučovala jazyky a napsala jsem učebnici „Hola!“ a cestovatelský román „Latinos“
 • jsem majitelka cestovní kanceláře Bolivian tours se sídlem v Santa Cruz
 • každoročně pořádám expozice jihoamerického umění v Evropě, v Praze v galerii Knupp jsem uspořádala výstavu malíře Fabricia Lary 
 • maluji obrázky inspirované indiánskými barvami Altiplána a džunglí
 • píšu články o Bolívii a celé Latinské Americe týkající se tradic, přírody, šamanství,  měst, vína, golfu a umění
 • těším se na vás!

Den 1 – Odlet z Prahy (Vídně) do Limy v Peru
Odlet z Prahy či Vídně do Peru. Večerní přílet do Limy v 1. den, nebo 2. den ráno dle letenek. Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu Vás český průvodce převeze do vašeho hotelu. Nocleh v hotelu se snídaní.

Den 2 – Lima – Paracas (s)
Dnes se brzy ráno vydáte do 3 a půl hodiny vzdáleného města Paracas, kde se nalodíte na jachtu a pojedete na krásný výlet lodí. Jakmile dorazíte k ostrovům Ballestas, naskytne se vám dechberoucí pohled na zátoku plnou lachtanů a mořských ptáků. Poté se vydáte kolem jeskyní, různě tvarovaných skalních útvarů a nakonec se vrátíte do přístavu. Nocleh v oblasti.

Den 3 – Nazca Lines (s)
Ráno po snídani Vás čeká přejezd autobusem do Nazca, kde máte během dne k dispozici hotel k odpočinku. Fakultativně si můžete přidat přelet nad Nazca Lines, které se nachází asi 25 km od Nazca poblíž San Jose Pampas (přelet nad Nazca Lines není zahrnut v ceně, více informací v sekci za příplatek). Starodávné obří obrazce jsou pozůstatkem mystické kultury a mají velký archeologický význam. Nejčastěji uvidíte obrazce zvířat a rostlin. Byly objeveny v roce 1927 panem Toribion Mejia Xesspe a studovány několika archeology, především archeoložkou Marii Raich, po celých 50 let. Tento let nad Nazca Lines je vyhledávaným zážitkem. Večer je zajištěn přesun na autobusové nádraží a společně s průvodcem odjíždíte komfortním nočním autobusem do Arequipy (zajištěna VIP sedadla).

Den 4 – Arequipa (s)
Po ranním příjezdu do Arequipy zajistíme transfer na hotel, kde se ubytujete. Následuje prohlídka působivého historického města s průvodcem. Arequipa je krásné město, plné historie, vystavěné z bílého kamene, s UNESCO památkami (konvent Santa Catalina) a také vyhlášeným muzeem se zmrzlou inckou princeznou Juanitou. Nocleh v hotelu v Arequipa.

Den 5 – Colca kaňon  (s)
Ráno vyrazíme na výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa „Colca“. Cesta povede klikatou silnicí kolem sopek Misti, Chachani a Ampato, jejichž vrcholky pokrývá sníh. Na prahu kaňonu Colca uvidíte létat majestátní kondory a obrovské orly. Cestou budete projíždět typické vesničky Torja, Chucura a Patapampa se svými koloniálními kostelíky a zemědělskými terasami, které jsou vystavěny generací Inků. Odpoledne navštívíte vesnici Chivay nebo si můžete fakultativně užít termální lázně La Calera. Nocleh poblíž kaňonu Colca.

Den 6 – Colca Kaňon – Puno (s)
Ráno vyrážíte k vyhlídce „Cruz del Condor“, nejlepšímu místu k pozorování kondorů v této oblasti. Poté pokračujete se zastávkami ve vesničkách Pincholo, Yanque, Cabanaconde, Coporaque, kde můžete vidět stále pozůstatky Incké říše a náhrobků. Dále pak uvidíte amfiteátr ve vesnici Ocolle, Chinchinea a Colcas. Odpoledne se odjíždí do města Puno, které je vstupní bránou ke známému jezeru Titicaca a nabízí také historický střed města, zde máme zajištěný nocleh.

Den 7 – Jezero Titicaca – Plovoucí ostrovy Uros a ostrov Amantani (s, o, v)
Program začíná asi v 7 hod. návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují tradice a způsob života. Poté pokračujete na ostrov Amantani, kde se vám dostane skvělé příležitosti přenocovat s domorodci. Vyzkoušíte  si tradiční způsob života, včetně večeře a snídaně s místní rodinou (malý poplatek se platí přímo rodině). Scenérii jezera Titicaca vám budou dotvářet zasněžené vrcholky hor Cordillera Real ležící v Bolívii. Nocleh na ostrově u rodiny.

Den 8 – Jezero Titicaca – ostrov Taquile (s)
Na cestě zpět z Amantani se zastavíte na ostrově Taquile, kde si budete připadat, jakoby se zastavil čas. Žije zde okolo 350 rodin hovořících jazykem Quechua, kteří se živí zemědělstvím, tato tradice tady funguje již od 14. století. Známé jsou také jejich produkty z textilie, krásně zbarvené opasky chumpis, čepice chullos a sandály ojotas. Poté cesta zpět do Puna. V podvečer můžete individuálně vyzkoušet lokální kuchyni, jako je guinejské prase anebo alpaku (podobná lamě). Nocleh v hotelu.

Den 9 – Puno – Cusco (s, o)
Transfer na autobus. Cesta pohodlným autobusem do města Cusco. Po cestě budete projíždět typickými vesničkami Pucara, Racchi a Andahuaylillas a budete mít krásné výhledy na okolní horskou scenérii. Kolem 17:00 budete v Cuscu, převezeme vás přímo do hotelu v centru města. Cusco bývalo hlavním městem Incké říše. Následuje nocleh.

Den 10  – Cusco (s)
Dopoledne vás čeká odpočinek. Odpoledne pak prohlídka města Cusco s průvodcem. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Společně s česky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Navštívíte ruiny z dob Inků v okolí města Cusco, které jsou velmi působivé. Nocleh v hotelu.

Den 11 – Posvátné údolí Inků (s, o)
Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, zastavíte se ve vesničce Pisac, která je vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den pokračuje poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo a jeho prohlídkou. Odpoledne vás čeká scénická a působivá jízda vlakem k Machu Picchu, přesněji do městečka pod Machu Picchu, Aquas Calientes, kde budete ubytováni.

Den 12 – Machu Picchu (s)
Dnes ráno se vydáte ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu, vzdálenému asi 112 km od Cusca, ale jen kousíček z Aquas Calientes. Machu Picchu bylo objeveno v roce 1911 cestovatelem Hiram Bingham a právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady vás čeká prohlídka městečka s odborným výkladem a také volný čas k vlastní prohlídce tohoto magického místa. Ke konci dne přesun do Aguas Calientes, kde si prohlédnete městečko bez aut, následně cesta vlakem zpět do Cusco. Nocleh v hotelu v Cuscu.

Jako bonus nabízíme hned ráno možnost procházky ke sluneční bráně s výhledem na Machu Picchu!

Za příplatek se nabízí také možnost vyjít na přilehlou horu Huyanu Picchu s krásným výhledem.

Den 13 – Cusco (s)
Volný den pro vaše vlastní aktivity v tomto krásném městě plném historických památek. Ideální místo pro nákup tradičních suvenýrů nebo procházku v historickém centru. Nocleh v hotelu.

Fakultativně nabídneme výlet do Maras a Moray.

Den 14 – Let do Limy a odlet do Evropy (s)
Po snídani vás převezeme na letiště, odkud Vás čeká let do Limy. Po příletu do Limy pokračujete vaším mezinárodním letem zpět domů.

Pokud by mezinárodní let odlétal hned ráno, tak budete přepraveni z Cusca do Limy v den 13 podvečer.

Den 15 – Návrat do Evropy
Přílet zpět do Evropy. Konec programu. 

Možnost prodloužení programu o trek na Machu Picchu nebo pobyt v Amazonii. 

 • zpáteční mezinárodní letenka vč. všech poplatků
 • všechny vnitrostátní letenky dle itineráře
 • vlaková jízdenka Cusco – Machu Picchu a zpět
 • autobusová jízdenka Puno – Cusco
 • všechny transfery a doprava zahrnuté v itineráři
 • noclehy v hotelech se snídaní (dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou)
 • snídaně, oběd, večeře dle uvedení itineráře
 • vstupné do míst dle itineráře
 • výlety dle programu 
 • česky mluvící průvodce
 • nonstop asistenční služby v Peru
 • pojištění CK proti úpadku
 • spropitné
 • osobní pojištění
 • lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
 • poplatek v místní komunitě za večeři v oblasti jezera Titicaca
 • strava a výlety nezahrnuté v programu
 • příplatek za samostatně cestující osobu – od 5.000 Kč / osoba
 • vylepšení ubytování na 4* hotely – 16.000 Kč /osoba
 • přelet nad Nazca Lines – 3 700 Kč / osoba
 • letištní taxa v Nasca – USD 10 / osoba – platí se lokálně
 • archeologická tour v Nasca – 2,5 hod. – 1.000 Kč / osoba
 • návštěva pohřebiště Chauchilla v Nasca – 1,5 hod. – 1.190 Kč / osoba
 • kulinářská tour (v Posvátném údolí nebo blízko Cusca) – vaření Huatia – 2 750 Kč / osoba
 • Patabamba tour – léčení rostlinami, tkaní látek, tradice – 2 500 Kč / osoba
 • ruiny v Moray walk – Maras – Urubamba – Incké zemědělské techniky, solné doly 
 • cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Termín zájezdu v květnu a září může být lehce upraven dle letového řádu.
 • Zájezd je garantován při počtu minimálně 8 účastníků.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD.
 • V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA.
 • Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m).
 • Náročnost tohoto zájezdu – průměrná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Související zájezdy

Poznávací
Peru
s anglickým průvodcem
Amazonie
Poznávací
Peru
s anglickým průvodcem
Inca Trail – Trek na Machu Picchu
Bolívie
Peru a Bolívie s českým průvodcem