Přes Yellowstone do Seattlu

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 60030 Kč / 2309 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací

Denně – leden až prosinec

Salt Lake City, Yellowstone NP, Seattle, Mt. Rainier NP, Olympic NP

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • autentický americký roudtrip skrze překrásnou přírodu severozápadního USA
 • pozorování divoké přírody Yellowstonu, vodopády a gejzíry
 • jedinečná atmosféra Seattlu
 • deštný les v NP Olympic
 • uvidíte vulkán Mt. Rianier
 • podrobné manuály cesty

POPIS ZÁJEZDU

Zažijte pravý americký roudtrip na vlastní kůži. Tento zájezd je jako stvořený pro ty cestovatele, kteří neváhají vydat se na dobrodružnou cestu, která jim nabídne ty nejkouzelnější výhledy na úpatí hor, osvěžení v horských jezerech a pozorování divoké zvěře na místech tak výjimečných jako Yellowstonský národní park. V NP Mt. Rianiar budete moci obdivovat horské louky na úpatí vulkánu, v Olympic NP zase navštívíte deštný prales a divokou pláž na břehu Tichého oceánu. Nevynecháte ani známá americká města jako Salt Lake City a Seattle.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 Odlet z Prahy/Vídně  

Dnes odlétáte z Prahy/Vídně do Salt Lake City. Po příletu následuje transfer na hotel. Nocleh v Salt Lake City. 

Den 2 Salt Lake City – prohlídka města

Dnes budete mít dostatek času na prohlídku města. Město přiléhající k slanému jezeru obklopené horami se proslavilo nejenom olympijskými hrami a svou jedinečnou mormonskou kulturou. Dominantou města je náměstí Temple Square a chrám Salt Lake Temple. Nocleh v Salt Lake City. 

Den 3 Salt Lake City – Jackson

Ráno si vyzvednete Vaše auto a následuje přejezd do Jacksonu – Vaši základnu pro vstup do Yellowstonu. Nocleh na hotelu v Jackson.

Pro Vaši cestu obdržíte námi připravený podrobný manuál. 

Den 4 – Yellowstone

Celodenní prohlídka Yellowstone. Dnes navštívíte druhý nejstarší park na světě, který byl založen již v roce 1872. Yellowstone je vyhlášený nejenom svou divočinou, ale také jako velmi pozoruhodné území vulkanického původu s geotermální aktivitou. Území skýtá 110 vodopádů, gejzíry, horké prameny, lávové proudy a bahenní sopky. Budete obdivovat horské jezera, kaňony a vrcholky hor. Buďte připraveni na skutečnost, že se objevíte uprostřed divoké a nedotknuté přírody, kde potkat losa, medvěda baribala, nebo vlka, není zcela vyloučeno. Objevování Yellowstonu Vám usnadní námi připravený manuál cesty. Nocleh na hotelu v Jackson.

Den 5 Yellowstone – Grand Teton

Dnes pokračujete v objevování Yellowstonu. Můžete se opět vypravit Vaším autem, nebo využít některé z tours s průvodcem. Doporučujeme také navštívit Grand Teton National Park, který je pojmenován dle hory Grand Teton (4199 m.n.m). Tento park nabízí taktéž mnoho turistických tras. Nocleh na hotelu v Jackson.

 Den 6 Yellowstone – Bitteroote národního les

Dnes vyjíždíte z Yellowstonu do Bitterroote národního parku. Po cestě si můžete užívat pohled na pásma hor táhnoucí se k severu. Odpoledne navštívíte Bitteroote National Forest, kde se můžete například vykoupat v jezeře Como, nebo se vydat na kratší túru malebnou přírodou. Nocleh v Bitteroote.

Den 7 – Coeur d’Alene

Dnes se vydáte z Bitterroote National Forest do městečka Coeur d’Alene, které je mezizastávkou na Vaší cestě do Seattlu. Městečko je položené na břehu jezera Harrison Slough. Po delší cestě autem si můžete odpočinout v místní kavárně nebo se projít po promenádě podél pláže. Nocleh v Coeur d’Alene.

Den 8 Coeur d’Alene – Seattle

Dnes přijíždíte do Seattlu. Seattle je kulturním centrem této oblasti, můžete navštívit celou řadu muzeí, restaurací a kaváren. Washingtonský park nebo architektonická zvláštnost Jim Ellis Freeway Park Vám poslouží k příjemnému odpočinku.  Pokud Vám po dlouhé cestě vyhládlo, doporučujeme navštívit China Town (čínskou čtvrť), které Vás zaujme nejenom svou architekturou, ale také čínskými specialitami. Rozhodně nelze vynechat ani Pioneer Square, historickou čtvrť plnou života. Nocleh v hotelu v Seattlu. 

Den 9 Seattle – prohlídka města

Čeká Vás volný den na prohlídku města. Nocleh v hotelu v Seattlu.

Den 10 – Mt. Rainier NP

Centrem národního parku je stratovulkán Mt. Rainier, který se tyčí do výšky 4392 metrů na mořem. V okolí hory najdete malebné údolí, louky plné horských květů, vodopády a lesy. Nocleh v Seattlu.

Den 11 Olympic NP – Půlměsíční jezero a Huricane Ridge

Dnes navštívíte Olympijský národní park, jehož dominantou je hora Olymp. Tento park se vyznačuje svou bujnou zelení především díky srážkám, které se zde přiženou od oceánu. Olympijský park skýtá velké množství turistických tras a stezek. Půlměsíční jezero je ideální pro odpočinek naopak Huricane Ridge je skvělým místem pro pořádný výšlap. Nocleh v blízkosti Olympic NP.

Den 12 Olympic NP – Hohn deštný les a pláž Realto

Abyste na Vašem zájezdu viděli opravdu vše, nesmí chybět ani pozorování divokých vln na břehu Tichého oceánu. Tento zážitek Vám nejlépe zprostředkuje Realto beach. Divoká písečná pláž plná různorodých skalních útvarů přechází v husté lesy, které se táhnou hned od pobřeží nahoru do kopců. Po té pokračujete do Hohn deštného lesa, který vytváří jedinečnou a tajuplnou atmosféru díky stromům porostlým mechem. Nocleh v blízkosti Olympic NP.

Den 13 – Seattle

Dnes se opět přesunete do Seattlu. V tomto jedinečném městě si užijete poslední den Vaši dovolené. Budete mít dostatek času pro nakoupení suvenýrů, návštěvu jednoho z některých přilehlých ostrůvků nebo relax na Alki beach. Nocleh v hotelu v Seattlu.

Den 14 – Seattle odlet

Dnes vracíte auto na letišti a dle mezinárodních letenek odlétáte do Evropy.

Den 15 – Přílet do Evropy

Konec programu.

 • ubytování v hotelech ve dvoulůžkovém pokoji s privátní koupelnou
 • pronájem osobního auta s připojištěním
 • mezinárodní letenky
 • transfery dle itineráře
 • podrobné manuály cesty
 • asistenční linka v USA
 • vízum ETA
 • pojištění CK proti úpadku
 • osobní a storno pojištění
 • pohonné hmoty
 • vstupy do národních parků (každý vstup cca 8$)
 • 4* hotely
 • Cena bude potvrzena pro konkrétní datum a na základě ceny mezinárodních letenek.
 • Možnost prodloužení programu na Havaj nebo do New Yorku.
 • Pro vstup do USA potřebujete povolení ESTA nebo turistická víza.

Související zájezdy

Poznávací
USA
Dobrodružství na Aljašce
Poznávací
Havaj
To nejlepší z Havaje
Poznávací
Antarktida
s anglickým průvodcem
Klasická Antarktida