To nejlepší z Havaje

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 84640 Kč / 3255 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 16
Poznávací

Denně – leden až prosinec

Havaj – Honolulu, Oahu, Kauai, Maui, Big Island

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • poznávání 4 nejkrásnějších souostroví Havaje
 • výlety zajištěným autem po každém ostrově
 • relaxace na překrásných plážích

POPIS ZÁJEZDU

Exotický poznávací zájezd po 4 nejkrásnějších souostrovích Havaje – Oahu, Kauai, Maui a Big Island, mezi kterými se budete přepravovat letecky. Na každém ostrově Vás čekají výlety zajištěným autem na nejhezčí místa dané oblasti. Zažijte tak dovolenou dle svého gusta a poznejte to nejlepší z této krásné země. Na Havaji zajistíme jakýkoliv program dle Vašich přání.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet z Prahy do Honolulu
Odlet z Prahy, přílet na ostrov Oahu ve stejný den. Po příletu následuje transfer do Vašeho hotelu u Waikiki Beach. Nocleh v hotelu.

Den 2 – Waikiki
Dnes se seznámíte s Waikiki (pláž, international market place, socha otce surfařů, nejstarší místní hotel Moana). Toto město bylo celé vybudováno na mokřadech. Mezi nejznámější kanál pro odvodňováním patří Ala Wai. Doporučujeme také výlet na vyhaslý kráter Diamond Head s úchvatným výhledem a příjemným koupáním. Nocleh v hotelu.

Den 3 – Ostrov Kauai
Ráno transfer na letiště a odlétáte do Lihue na ostrově Kauai, nejstarší havajský ostrov. Často bývá také nazýván zahradním ostrovem díky bohaté flóře. Na letišti si vypůjčíte auto a vyrážíte prozkoumat tento ostrov. Nezapomeňte shlédnout dvojitý vodopád Wailua padající do hloubky 53 metrů, dále se vydáte podél severního pobřeží ostrova a projdete se pralesem podél oceánu (část Kalalau Trailu). Možnost koupání. Nocleh v hotelu.

Den 4 – Ostrov Kauai
Ráno se vydáte jižní částí ostrova do kaňonu Waimea (výška 900 m, délka 16 km), který mimo svou zelenou barvu připomíná arizonský Grand Canyon. Uvidíte sochu kapitána Cooka, slavného mořeplavce a objevitele Havajských ostrovů. Možnost vyhlídek, procházek a strhující pohled na pobřeží Nā Pali Coast. Můžete se těšit na jedinečnou pohádkovou krajinu. Nocleh v hotelu.

Den 5 – Ostrov Maui
Dnes vracíte auto na letišti a čeká Vás přelet do Kahului na ostrově Maui. Zde si po příletu opět vyzvednete zajištěné auto. Maui je druhý největší ostrov Havajských ostrovů. Čeká Vás návštěva posvátného národního parku Iao Valley. Uvidíte také dominantu této oblasti, a to Iao Needle tyčící se do výšky 370 m. Toto krásné údolí s sebou nese i krutou historii. Odehrála se zde bitva, kdy bojovníci z Big Islandu pobili mnoho obyvatel ostrova Maui. Po cestě máte možnost koupání a relaxaci na pláži. Nocleh v hotelu.

Den 6 – Městečko Hana
Ráno cesta do městečka Hana na východní straně ostrova po takzvané Nebeské cestě. Dnes si opravdu užijete divokou jízdu autem a dechberoucí přírodu. Po cestě je mnoho zastávek u vodopádů, pralesů, zátok a pláží. Nocleh v hotelu.

Den 7 – Ostrůvek Molokini
Volný den na Vaše aktivity. Fakultativně Vám doporučíme a zařídíme pěkné výlety například na ostrůvek Molokini. Možnost koupání. Nocleh v hotelu.

Den 8 – Sopka Haleakala
I dnes to pravé pro řidiče – cesta autem na vrchol sopky Haleakala (v překladu dům slunce). Odměnou pro Vás ve výšce 3 055 m. n. m. Bude turistické centrum a pěkné vyhlídky. Budete-li mít štěstí, možná uvidíte i ptáka nene (Berneška havajská) nebo uvidíte další raritu – haleakalský stříbrný meč (jedna z nejvzácnějších rostlin na světě). Nocleh v hotelu.

Den 9 – Big Island
Cesta na letiště v Kahului, kde vracíte auto a čeká Vás přelet na Big Island – největší ostrov, 10 432 km², říká se mu též Hawaii. Po příletu na letiště Kailua-Kona (přistávací dráha letiště byla postavena na lávovém příkrovu – zajímavý pohled při přistání) dále pokračujete překrásnou cestou podél pralesa do Hila se zastávkou u Waipio Valley a ve státním parku Akaka Falls. Nocleh v hotelu.

Den 10 – Hilo, NP Volcanoes
Dnes doporučíme navštívit Pacifické muzeum tsunami ve městě Hilo, duhový vodopád a národní park Volcanoes (návštěvnické centrum, aktivní Kaldéra Kilauea, průchod lávovým tubusem, krátery, lávová pole se dvěma druhy lávy). Národní park byl vyhlášen již v roce 1916 a na seznam přírodního dědictví UNESCO se dostal v roce 1987. Zbytek dne volný program. Ubytování v hotelu.

Den 11 – Sopka Mauna Loa a Mauna Kea
Dnešní den bude patřit sopkám. Sedlová cesta mezi sopkami Mauna Loa (4 169 m. n. m.) má až 100 km v průměru. Jedná se o nejmasivnější vulkán světa a Mauna Kea (4 205 m. n., pod hladinou moře měří asi 6 km a dalo by se tedy říci, že se jedná o nejvyšší horu světa). Návštěva národního historického parku Pu`uhonua O Hōnaunau, což je významné havajské posvátné místo – prehistorická vesnice s mauzoleem 23 havajských králů, obklopené desítkami ze dřeva vyřezávaných bohů. Nocleh v hotelu.

Den 12 – Ostrov Oahu
Dnes vracíte auto na letišti a letíte na ostrov Oahu do Honolulu. Je to ostrov s největším počtem obyvatel, ostrov plný barev, památek a pohnuté historie. Zde si na letišti vyzvednete auto. Můžete navštívit ananasové plantáže firmy Dole, projedete východ ostrova (pohledy na rozeklané divoké pobřežní skály, krásné pláže, vlny a surfaře), návštěva Biodo Temple – buddhistického kláštera (jedná se o kopii 900 let starého chrámu v japonském Kyotu. Uvnitř se nachází 3 metry vysoká, pozlacená socha Buddhy), panoramatická vyhlídka Nuuanu Pali Lookout směrem k severozápadním pobřeží ostrova. Nocleh v hotelu.

Den 13 – Honolulu
Dopoledne se vydáte poznat centrum města Honolulu (katedrála Sv. Ondřeje, návštěva havajského Kapitolu, socha krále Kamehamehy I. (sjednotitele Havajských ostrovů) a socha královny Liliuokalany, Iolani Palace – jediný královský palác na území USA, významné polynéské Bishop Museum (z roku 1889, největší přehlídka umění a kultur národů nejen Polynésie, ale celé Oceánie), National Memorial Cementery Of The Pacific – rozsáhlý národní hřbitov Pacifiku nacházející se přímo v kráteru vyhaslé sopky). Nocleh v hotelu.

Den 14 – Honolulu
Poslední den máte volný program. Dopřejte si nákupy suvenýrů, relaxace, koupání. Odpoledne můžete dle chuti navštívit Pearl Harbor (nejprve zhlédněte dokument o přepadení základny Japonskem v roce 1941 a dále se projeďte lodí až k památníku USS Arizona Memorial, jenž se nachází přímo nad potopenou lodí. Můžete si též prohlédnout ponorku USS Bowfin a různá torpéda). Večer Vás čeká vrácení auta na letišti v Honolulu a odtud odlet domů. V případě, že Váš let odlétá v ranních hodinách, do programu se přidá extra nocleh.

Den 15 – Let zpět do Evropy
Přeletový den.

Den 16 – Přílet do Prahy
Konec programu.

 • ubytování v pěkných hotelech dle programu (vlastní pokoj a sociální zařízení)
 • pronájem osobního auta s pojištěním pro Vaše cesty a výlety po ostrovech
 • mezinárodní a všechny lokální letenky
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • transfery dle itineráře
 • popis jednotlivých ostrovů Havaje
 • manuál cesty a toho nejlepšího co Havaj nabízí
 • spropitné
 • osobní útrata
 • osobní pojištění
 • strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
 • pohonné hmoty
 • fakultativní výlety a služby neuvedené v programu
 • 15 USD poplatek za zavazadlo při každém lokálním letu
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • prodloužení pobytu o další dny
 • pronájem komfortního auta
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Související zájezdy

Poznávací
Argentina
s anglickým průvodcem
Bariloche
Poznávací
Brazílie
s anglickým průvodcem
Dobrodružství v Brazílii
Poznávací
Peru
s anglickým průvodcem
Dobrodružství v Peru