To nejlepší z Kanady

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 57500 Kč / 2212 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací

Denně – leden až prosinec

Toronto, Niagarské vodopády, Calgary, Banff NP, Jasper NP, Whistler, Vancouver

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • výběr toho nejlepšího z Kanady
 • treky a procházky v nádherné přírodě kanadských národních parků
 • objevíte výjimečná města jako Toronto, Calgary, Vancouver
 • návštěva Niagarských vodopádů

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd To nejlepší z Kanady je to pravé pro milovníky divoké přírody. Zařízeným autem se vydáte objevovat ty nejkrásnější kanadské parky, vše vlastním tempem, s podporou námi připravených manuálů cesty. Nevynecháte ani známá kanadská města jako Toronto, Calgary a Vancouver. Z Toronta se vydáte k dech beroucím Niagarským vodopádům. Národní parky Banff, Jasper a Whistler skýtají krásná tyrkysová jezera, zasněžené vrcholky hor a velké množství možností k procházkám i k náročnějším trekům.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet z Prahy/ Vídně

Dnes odlétáte z Prahy/ Vídně do Toronta. Po příletu Vás čeká transfer na hotel. Nocleh v Torontu.  

Tento program lze také upravit na míru a orientovat ho jen na západní část, tzn. vynechat Toronto a Niagáry.

Den 2 Toronto – prohlídka města

Dnes Vás čeká prohlídka tohoto kosmopolitního kanadského města. Atmosféru města nejlépe nasajte v historické čtvrti Distillery District, kde najdete nejen budovy z viktoriánské éry. Čtvrť je plná stylových kaváren, restaurací, hospod a obchůdků s uměním. Dominantou Toronta je bezesporu CN Tower, 3. nejvyšší věž světa. Tento výhled na město rozhodně stojí za to. Pokud si chcete odpočinout po náročné cestě, doporučujeme navštívit Toronto Island Park – park na ostrůvcích přiléhajících k městu. Nocleh v Torontu.  

Den 3 – Niagarské vodopády

Dnes se vypravíte na nejslavnější vodopády Severní Ameriky – Niagarské vodopády.

Ráno si vyzvednete auto a dle námi vytvořeného manuálu dojedete k Niagarským vodopádům.  Parky přiléhající k vodopádům Vám mohou sloužit jako příjemné místo pro odpočinek. Fakultativně lze také vyplout lodí pod vodopády. Nocleh v Torontu.  

Den 4 Přelet Toronto – Calgary

Ráno přelétáte do Calgary. Na letišti si vyzvednete připravené auto, kterým se přepravíte na hotel. Odpoledne budete mít dostatek času na individuální prohlídku města. Dominantou města je Calgary Tower a  Stephen Avenue. Lze také navštívit historickou vesnici (Heritage Park Historical Village) a pro milovníky sportu se nabízí návštěva olympijského parku z her roku 1988. Nocleh v Calgary.

Pro Vaši cestu obdržíte námi připravený podrobný manuál. 

Den 5 Calgary – Banff NP

Ráno se konečně vydáte za tou pravou kanadskou divočinou do národního parku Banff. Cestu Vám usnadní námi připravený manuál cesty. Po cestě navštívíte jezero Minnewaka a večer si můžete odpočinout v lázních s horkými prameny. Dle vlastních preferencí si můžete zvolit menší procházky nebo náročnější treky do okolí. Následuje nocleh v Banff NP.

Den 6 – Banff

Dnes máte volný den, který můžete využít k celodenním túrám a objevování národního parku Banff. Nocleh v NP Banff.

Den 7 Banff – Jasper

Dnes Vás čeká opravdu výjimečný přejezd z Banff do městečka Jasper. Cesta bude obklopená vysokými horami a v blízkosti Vaší trasy najdete velké množství jezer, vodopádů a treků. Nocleh v Jasper. 

Den 8 – Jasper NP

Čeká Vás volný den v Jaspru, který můžete využít k celodenním túrám a poznáváním nádherné přírody tohoto národního parku. V těsné blízkosti od městečka Jasper najdete Magline caňon, který je ideální pro nenáročnou túru. Odpoledne se můžete vydat k Athabasca vodopádům. Nocleh v Jasper. 

Den 9 Jasper – Kamloops

Tento den věnován přejezdu z Jaspru do Kamloops. Zastávky dle vlastního uvážení. Individuální prohlídka města. Možnost krátkých procházek do okolí – např. procházka vinicemi. Nocleh v Kamloops. 

Den 10 Kamloops – Whistler

Dnes se vydáte z Kamloops do Whistleru. Zastávky dle vlastního uvážení. Následuje prohlídka oblasti Whistler. Jste obklopeni krásnými horami a můžete vybírat z velké nabídky aktivit –  v zimě je Whistler samozřejmě jedno ze světových lyžařských středisek. Místo je skvělým zázemím pro outdoorové aktivity – treky, kola, lanovky apod. Nocleh v oblasti Whistleru.

Den 11 – Whistler

Kousek od Whistleru  se nachází park Garibaldi, kde najdete nespočet možností pro treky v přírodě, krásné výhledy, ledovcová jezera, zasněžené vrcholky hor, jako stvořené pro celodenní túru. Doporučujeme navštívit jezero Garibaldi nebo Black Tusk Meadows. Nocleh v oblasti Whistleru.

Den 12 Whistler – Vancouver

Dnes se vydáte do Vancouveru. Následuje individuální prohlídka města. Vancouver je rájem pro outdoorové nadšence i kosmopolitní dobrodruhy. Přátelské obyvatelstvo, mnoho kulturního vyžití jako jsou divadla, bary a restaurace ale hlavně nádherná příroda obklopující toto jedinečné město okouzlí i Vás. Nocleh v hotelu ve Vancouveru.

Den 13 Vancouver – Cypress provinciální park

Volný den ve Vancouveru můžete využít k návštěvě jednoho z přiléhajících parků, které rozhodně stojí za to. Cypress provinciální park nabízí velké množství stezek a treků různé obtížnosti. Můžete se vydat na Yew Lake Trail nebo Baden Powell trail. Uvidíte krásné přírodní scenérie, různorodé ekosystémy včetně bažin, lesů a luk. Nocleh ve Vancouveru.

Den 14 – Vancouver odlet

Dnes vracíte auto na letišti ve Vancouveru a dle času letenek odlétáte zpět do Evropy.

Den 15 – Přílet do Prahy/Vídně

Konec programu.

 • ubytování v hotelech ve dvoulůžkovém pokoji s privátní koupelnou
 • pronájem osobního auta s připojištěním (typ standart)
 • mezinárodní letenky
 • všechny lokální letenky
 • transfery dle itineráře
 • podrobné manuály cesty
 • asistenční linka v USA
 • vízum ETA
 • pojištění CK proti úpadku
 • osobní a storno pojištění
 • stravu
 • pohonné hmoty
 • vstupy do národních parků (každý vstup cca 8$)
 • 15 – 25 USD poplatek za zavazadlo při každém lokálním letu
 • 4* hotely
 • Cena bude potvrzena pro konkrétní datum a na základě ceny mezinárodních letenek.
 • Pro vstup do Kanady potřebujete povolení ETA nebo turistická víza.

Související zájezdy

Poznávací
USA
Krásy západního USA – Autem
Poznávací
Havaj
To nejlepší z Havaje
Poznávací
Brazílie
s anglickým průvodcem
Dobrodružství v Brazílii