Východ USA a Kanady autem

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 60950 Kč / 2344 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 14
Poznávací

Denně – leden až prosinec

Quebéc, Montreal, Niagarské vodopády, Toronto, Boston, přírodní rezervace White Mountains

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • navštívíte obě země – Kanadu i USA
 • jedinečná kanadská města Québec, Montreal, Toronto
 • Niagarské vodopády
 • mnoho překrásných národních parků v itineráři
 • vše budete objevovat vlastním tempem

POPIS ZÁJEZDU

Na tomto zájezdu budete mít příležitost navštívit hned dvě velmi různorodé země – Kanadu a USA. Budete objevovat naprosto výjimečná kanadská města jako je Québec, Montreal a Toronto. Námi zařízeným autem se vydáte za divokou přírodou, která tato města obklopuje. Nevynecháte samozřejmě ani dechberoucí Niagarské vodopády. USA nabídne kosmopolitní město Boston, kde budete mít možnost nasát tu pravou americkou atmosféru prostřednictvím restaurací, barů, muzeí a jedinečného areálu Harvardovi univerzity. Ve White Mountains zase budete moci obdivovat malebnou přírodu východního pobřeží, kde se krajina proměňuje od hustých lesů po majestátní vrcholky hor. Uvidíte překrásné scenérie, jasná horská jezera a divokou zvěř.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet z Prahy/Vídně do Kanady

Odlet z Prahy/Vídně do Kanady. Po příletu následuje transfer do Vašeho hotelu v Quebecu.

Den 2 – Quebec

Dnes nemusíte nikam spěchat, po klidném probuzení Vás čeká individuální prohlídka Quebecu, dle našich tipů na nej místa ve městě. Navštívíte významné historické památky, jako je Petit-Champlain District, Place Royale a budovu parlamentu. Při procházce podél ulice Dufferin se ujistěte, že jste si vyfotili světoznámý Château Frontenac, nejfotografovanějšího hotel na planetě! Nocleh v hotelu.

Den 3 – NP Jacques – Cartier

Ráno si ve městě vyzvedáváte zajištěné auto a vyrážíte, dle našich informací, do nedalekého národního parku Parc National de la Jacques-Cartier. Večer následuje návrat na hotel a nocleh.

Den 4 – NP La Mauricie – Montreal

Ráno vyrážíte do NP La Mauricie, k dalšímu poznání přírody, s trochou štěstí, zde narazíte na některá z typických zvířat Kanady. Odpoledne pokračujete do Montrealu. Nocleh v hotelu v Montrealu. 

Den 5 – Montreal – prohlídka města

Individuální prohlídka Montrealu. Montreal se vyznačuje mezi kanadskými městy svou velmi různorodou kulturou, výborným jídlem a pestrým nočním životem. Během roku se zde koná nespočet kulturních akcí a festivalů hudby. Doporučujeme navštívit úchvatnou baziliku Notre-Dame, olympijský stadion nebo kouzelný historický přístav. Nocleh v hotelu v Montrealu.

Den 6 Montreal – Toronto

Dnes se vydáte na cestu z Montrealu do Toronta. Nocleh v hotelu v Torontu. 

Den 7 Toronto – prohlídka města

Dnes Vás čeká prohlídka tohoto kosmopolitního kanadského města. Atmosféru města nejlépe nasajte v historické čtvrti Distillery District, kde najdete nejen budovy z viktoriánské éry. Čtvrť je plná stylových kaváren, restaurací, hospod a obchůdků s uměním. Dominantou Toronta je bezesporu CN Tower, 3. nejvyšší věž světa. Tento výhled na město rozhodně stojí za to. Pokud si chcete odpočinout po náročné cestě, doporučujeme navštívit Toronto Island Park – park na ostrůvcích přiléhajících k městu. Nocleh v hotelu v Torontu. 

Den 8 Niagarské vodopády

Dnes se vypravíte na nejslavnější vodopády Severní Ameriky – Niagarské vodopády. Parky přiléhající k vodopádům Vám mohou sloužit jako příjemné místo pro odpočinek. Fakultativně lze také vyplout lodí pod vodopády. Nocleh v hotelu v Torontu. 

Den 9 Přelet Toronto – Boston

Ráno vracíte auto na letišti a odlétáte do Bostnu, kde si znovu vyzdvihnete připravené auto. Boston je jedinečné americké město, které nabízí návštěvníkům příležitost prožít si historii, ponořit se do umění, prozkoumat muzea, objevit “skryté” přístavní ostrovy a nasát atmosféru slavného pivovaru Samuel Adams nebo místních věhlasných barů. Doporučujeme navštívit také areál přední americké univerzity – Harvard University. Nocleh v hotelu v Bostnu. 

Den 10 Boston – White Mountains

Dnes následuje přejezd do Národního lesa White Mountain ve východní části New Hampshire. Krajina se proměňuje od hustých lesů po majestátní vrcholky hor. Zažijete dechberoucí scenérie, jasné horské jezera, potoky a divokou zvěř. Nocleh v hotelu ve White Mountains. 

Den 11 – White Mountains

Dnes máte volný den pro Vaše výlety do White Mountain. Můžete se vydat například k jezeru Lonesome, k Ripley vodopádům nebo zvolit jeden z krásných treků. Nocleh v hotelu ve White Mountains. 

Den 12 – Návrat do Quebecu

Dnes se vracíte na začátek Vaši dobrodružné cesty do Qubecu. Následuje nocleh v Qubecu.

Den 13 – Odlet z Quebec do Evropy

Dnes vracíte auto na letišti a odlétáte dle Vašich mezinárodních letenek zpět do Evropy.

Den 14 – Přílet do Evropy

 • ubytování v hotelech ve dvoulůžkovém pokoji s privátní koupelnou
 • pronájem osobního auta s připojištěním
 • mezinárodní letenky
 • všechny lokální letenky
 • transfery dle itineráře
 • podrobné manuály cesty
 • asistenční linka v USA a Kanadě
 • vízum ETA a ESTA
 • pojištění CK proti úpadku
 • osobní a storno pojištění
 • pohonné hmoty
 • 15 USD poplatek za zavazadlo při každém lokálním letu
 • vstupy do národních parků (každý vstup cca 8$)
 • 4* hotely
 • Cena bude potvrzena pro konkrétní datum a na základě ceny mezinárodních letenek.
 • Pro vstup do Kanady potřebujete povolení ETA nebo turistická víza a pro vstup do USA potřebujete povolení ESTA

Související zájezdy

Poznávací
Havaj
To nejlepší z Havaje
Poznávací
USA
Krásy západního USA – Autem
Poznávací
Ekvádor
s anglickým průvodcem
Dobrodružství v Ekvádoru