Východní pobřeží USA

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 57500 Kč / 2212 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 12
Poznávací

Denně – leden až prosinec

USA – New York, Washington, Miami

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • spatříte nejvýznamnější památky USA – Sochu Svobody, Bílý dům či Capitol
 • návštěva oblíbeného baru Ernesta Hemingwaye na Key West
 • výlet do NP Everglades proslulého krokodýly

POPIS ZÁJEZDU

New York je nefalšovaným středobodem amerického snu. Je symfonií mnoha barev, vůní, zvuků klaksonů či ječení sirén. Zažijte tuto neopakovatelnou atmosféru jako nikde na světě… Washington nabízí spoustu památek, muzeí, center, galerií a historických budov. Ovšem nejlepší tečkou za návštěvou rušného New Yorku a historického Washingtonu je pobyt v Miami a na souostroví Key West s návštěvou národního parku Everglades.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet z Prahy
Odlétáte z Prahy nebo z Vídně, přílet do New Yorku je v ten samý den. Dle doby příletu je možno podívat se na některé z míst blízkého centra Manhattanu nebo jeho okolí. Transfer z letiště do hotelu v New Yorku.

Den 2 – New York
Ráno začíná Vaše dnešní dobrodružství, které zabere dle chuti a nálady jistě celý den. Na rozjezd doporučíme prohlídku samotného centra New Yorku – Manhattanu. Kromě Times Square a Rockefeller Centre je zde spousta „lahůdek“ v podobě těchto míst: od roku 2001 nejvyšší budova New Yorku Empire State Building; památné a vzpomínkové místo, kde dříve stály „Dvojčata“ Ground Zero. Wall Street; Katedrála sv. Patrika; Muzeum Madame Tussauds; Metropolitní muzeum nebo třeba Trump Tower. Kdo nestihne navštívit Empire State Building přes den, nemusí smutnit. Vřele doporučujeme také noční návštěvu. Díky výšce 381 m se Vám dostane opravdu unikátního výhledu na rozzářený New York. Nocleh v hotelu.

Den 3 – New York
Dnes poznáte New York tak trochu jinak. Doporučíme dnešní den začít pohledem na slavnou Sochu Svobody, která se nachází na ostrově Liberty Island. Dalším ostrovem, který byste neměli zapomenout navštívit, je Ellis Island a jeho slavné muzeum emigrace. Spousta emigrantů zde marně čekalo na povolení ke vstupu a možnosti žít v Americe. Pro ještě lepší pocit z výletu okuste typické newyorské metro, které Vás sveze po jižním Manhattanu. Pokračujte v prohlídce v okolí Central Parku, Madisson Square Garden nebo třeba městskou radnici. Na obědě si určitě pochutnáte v Čínské čtvrti. Pro milovníky nakupování doporučíme známé obchody, např. Macy´s, SOHO / Greenwich Village, Century 21, Toys“R“Us, Garden State Plaza Mall, Bloomingdale atd. Večerní atmosféru vychutnáte nejlépe v barech, jako např. Coyote Ugly bar, disko Club 40/40. Nocleh v hotelu.

Den 4 – Přelet New York – Washington D.C.
Volný program, případně individuální dokončení prohlídky města. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Washingtonu. Po příletu transfer na hotel. Zbytek dne volný program. Nocleh v hotelu.

Den 5 – Washington D.C.
Dopoledne začněte prohlídkou města Washington, kde se velmi často prochází také politická smetánka z celého světa. Doporučíme místa jako např. Bílý dům – White House, Capitol – sídlo senátu a kongresu, památníky amerických prezidentů Washingtona, Lincolna a Roosevelta. Muzea ve Washintonu mají po celý rok volný vstup, proto toho nezapomeňte využít v plné míře. Světoznámým muzeím, které obklopují centrum města, se říká tzv. Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C.

Den 6 – Washington D.C.
Dnes můžete navštívit památník Vietnam War Memorial nebo místa jako je Arlingtonský pamětní hřbitov s hrobem neznámého vojína. Za shlédnutí stojí také hrob prezidenta Kennedyho nebo památník astronautů raketoplánu Columbia. Unikátní je Muzeum letectví a kosmonautiky, Národní galerie, historická budova pošty a její výhled na město. Oběd doporučíme stejně jako v New Yorku, v Čínské čtvrti. Večer možnost individuální cesty přes osvětlený Washington. Nocleh v hotelu.

Den 7 – přelet Washington D.C. – Miami
Dopoledne volný program nebo se libovolně projděte městem. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Miami. Po příletu vyzvednutí auta, přejezd do hotelu, zbytek dne volný program. Nocleh v hotelu. 

Den 8 – Miami
Dobrodružství v Miami začíná s pronajatým autem, díky kterému poznáte ty nejlepší místa. Legendární město Miami je známé mimo jiné díky jeho slavné pláži Miami Beach, kterou někteří značí jako dlouhý písečný ráj s palmami. Nezapomeňte na prohlídku proslulé čtvrti ve stylu art deco, kde jsou k vidění barevné vilky a domečky. Slavná Ocean Drive nabízí pochoutky z celého světa, nejvíce však z kubánské kuchyně. Další místa, které Miami nabízí, jsou např. Mořské akvária, Opičí džungle, botanické či zoologické zahrady, butiky nebo galerie. Nocleh v hotelu.

Den 9 – Miami – Key West
Dnes doporučíme výlet na ostrov Key West, který je vzdálen asi 90 mil od Kuby. Z Miami vede trasa na jih po dálnici, která pokračuje po unikátních mostech mezi desítkami ostrůvků souostroví Florida Keys. Zhruba po dvou hodinách jízdy se ocitnete na nejjižnějším místě USA – ostrově Key West.  Výlet si můžete “okořenit” koupáním v nádherném moři nebo třeba chytáním ryb. Jste-li potápěči, doporučíme organizovanou plavbu k útesu na Key Largo. Na Key West zavítejte do baru oblíbeného Ernestem Hemingwayem, obdivujte západy slunce či večerní vystoupení pouličních umělců. Nocleh v hotelu.

Den 10 – NP Everglades
Pro vyznavače akčnější dovolené doporučíme návštěvu Národního parku Everglades. Nachází se v jižní části Floridy, byl zřízen v prosinci roku 1947 a od roku 1979 je zapsán do světového dědictví UNESCO. Nejznámější je park díky aligátorům, krokodýlům, floridské pumě a také vodnímu ptactvu. Turistickou atrakcí jsou tzv. Airboats neboli vznášedla, které jsou poháněné vrtulí a dosahují rychlosti až 70 km/hod. Do parku se dá snadno dostat z Miami po mezistátní silnici č. 441 nebo po silnici č. 27. Suvenýry a nákupy doporučíme v obchodech Dolphin Mall nebo třeba Bayside. Pro ty, kteří mají rádi večerní zábavu, zmíníme místa jako bary Hard Rock Cafe nebo Bayside Market Place. Nocleh v hotelu. 

Den 11 – Odlet zpět do Evropy
Dopoledne volný program, odpoledne / večer vracíte auto na letišti v Miami a dále pokračujete zpět do Evropy, dle Vaší mezinárodní letenky. 

Den 12 – Přílet domů
Konec programu. 

 • nocleh v hotelech
 • mezinárodní letenku
 • lokální letenky New York – Washington a Washington – Miami
 • pronájem auta s pojištěním
 • stravu a transfery dle itineráře (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
 • vízum
 • stravu nezahrnutou v itineráři
 • osobní pojištění
 • pohonné hmoty
 • osobní útratu
 • spropitné
 • 15 USD poplatek za zavazadlo při každém lokálním letu
 • výlet lodí na Sochu Svobody (Liberty a Ellis Island) – od 600 Kč / osoba
 • 2 denní výlet na Niagarské vodopády – od 3 600 Kč / osoba
 • pozorování aligátorů v NP Everglades – od 830 Kč / osoba
 • návštěva domu Ernesta Hemingwaye – Key West – od 440 Kč / osoba
 • Cena bude potvrzena pro konkrétní datum a na základě ceny mezinárodních letenek.
 • Ke vstupu do USA potřebujete povolení ESTA nebo turistické vízum.

Související zájezdy

Poznávací
Peru
s anglickým průvodcem
Amazonie
Poznávací
Bolívie
s anglickým průvodcem
Okruh Peru a Bolívie speciál
Poznávací
Peru & Bolívie
s anglickým průvodcem
Mexiko City