Výjimečné Chile s čp

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
136850 Kč / 5264 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 17
Poznávací s cz průvodcem

listopad

Santiago de Chile – Cerro La Campana – Valparaiso – Viňa del Mar – Atacama – Moon Valley – Laguny Altiplano  – Puerto Varas – Puerto Montt – Patagonie a Torres del Paine – Perito Moreno (ARG)

Zpět na nabídku
 • puertovaras-canalesdelsur
 • Copiapo
 • moai-1857652_1920
 • atacama-676090_1920
 • IMG_6734
 • Los Dientes, Chile

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • procestujete ta nejkrásnější místa Chile
 • perla celé Jižní Ameriky vč rozšíření o Perito Moreno v Argentině
 • pouště Atacama i NP Torres del Paine v Patagonii
 • neuvěřitelné přírodní kontrasty v tomto zájezdu
 • zkušená průvodkyně – specialistka na Chile

POPIS ZÁJEZDU

Výjimečný zájezd kombinující neuvěřitelnou pestrost této výjimečné země. Můžete si užít sledování hvězd na nejsušší poušti na světě. Navštívíte místa, která vypadají jako z jiné planety – měsíční údolí. Čekají na vás tisíce let staré ledovce, sopky či nádherná jezera.  V kontrastu s neuvěřitelnou přírodou uvidíte také rušné hlavní město plné čtvrtí, kde se mísí staré s moderním. Pokud máte rádi přírodu, nenajdete lepší zájezd v Jižní Americe, nabitý skvělými výlety. Součástí zájezdu je i krátká návštěva Argentiny a nejhezčího ledovce Perito Moreno. Fakultativně nabízíme také prodloužení o unikátní Velikonoční ostrov.

 

POPTAT ZÁJEZD

Na tomto zájezdu se o vás postará průvodkyně Michaela:

Michaela Knapová

 • Už na základní škole mě bavily cizí jazyky, v té době němčina a angličtina – známé pořekadlo „Kolik jazyků znáš tolikrát si člověkem“ mě vždy fascinovalo a toužila jsem to zažít na vlastní kůži.
 • Proto cestování patří k mým oblíbeným aktivitám. Poznávat jiné kraje, jiné kultury, lidi, jídlo, dýchat stejný vzduch jako oni, zkrátka zažít to, co ostatní lidé v jiných zemích.
 • Jižní Amerika je moje srdcová záležitost, konkrétně Chile je mým druhým domovem. Je to velice nádherný stát, ve kterém jsem strávila 10 let svého života a také se zde narodil i můj syn.
 • Velmi ráda objevuji něco nového, rozšíření si obzorů, naplnění nových dojmů a zážitků, které mě dovolují sebe co nejlépe poznávat.
 • Můj první velký cestovatelský sen byl, když mě bylo 12 let a to Austrálie, ve které jsem žila rok, konkrétně v Sydney. Miluji teplé přímořské klima se spoustou čerstvého ovoce, zeleniny, ryb a výborného vína.
 • Bude mi potěšením Vás provést po nádherných místech chilské krajiny, která svou rozmanitostí nás nepřestává překvapovat.

 

Den 1 – Odlet Praha – Chile

Na letišti se setkáte s Vaší českou průvodkyní – specialistkou na Chile!

Odlet z Prahy dle mezinárodních letenek.

Den 2 – Přílet do Santiago de Chile, prohlídka

Přílet na letiště do Santiaga, Chile. V příletové hale se potkáte s řidičem, který vás zaveze na hotel se zajištěným noclehem.  Po ubytování vás čeká prohlídka města s českým průvodcem v Santiagu, počínaje historickým centrem města, návštěvou hlavního náměstí, katedrály, poštovního ředitelství a radnice v Santiagu. Uvidíte také vládní dům „La Moneda. Nocleh na hotelu v centru Santiaga.

Den 3 – Olmue a Trek na Cerro La Campana (s)

Dnes prozkoumáme národní park La Campana, který se nachází 100 km severozápadně od Santiaga a v roce 1984 byl vyhlášen za památku UNESCO díky svému významu pro životní prostředí, vědu, vzdělávání, kulturu a volnočasové aktivity. Vydáme se na cestu k La Cascada se zastávkami na krásných vyhlídkách. Nocleh na hotelu v Santiagu.

Den 4 – Valparaiso a Viña del Mar (s)

Užijeme si celodenní výlet do pobřežních městech Viña del Mar a Valparaiso, projedete údolími Curacavi a Casablanca. Ve Viña del Mar, známé jako Garden City, navštívíme San Martin a Peru Avenues u moře. Projedeme krásnými květinovými hodinami, které ukazují místní čas. Pokračujeme do Valparaisa a zatouláme se v barevných čtvrtích v tradičních kopcích tohoto přístavního města. Návštěva Victory Square a náměstí Sotomayor. Nocleh na hotelu.

Den 5 – Santiago – San Pedro de Atacama – Moon Valley – Death Valley (s, o)

Transfer vás ráno zaveze na letiště, kde se přesuneme ze Santiaga do města San Pedro de Atacama. Pár kilometrů od San Pedro de Atacama, mezi kopci a skalami neobvyklých tvarů Cordillera de la Sal, se nachází Údolí Měsíce, opravdová geologická podívaná, která je součástí národní rezervace Los Flamencos. Během prohlídky se budete cítit jako při chůzi po měsíčním povrchu. Během odpoledne si budete moci vychutnat bezkonkurenční výhledy na pohoří Andy a jeho sopky. S příchodem západu slunce se na poušti objeví zlaté a červené tóny, skutečné dechberoucí panorama. Nocleh na hotelu.

Den 6 – Poušť Atacama a Solné pláně – Laguny Altiplano (s)

Výlet do vyhlášených pouští k jezerům Miscanti a Miñiques. Oběd v Socaire. Přejezd na solné pláně Atacama a navštívíme také lagunu Chaxa a národní rezervaci Flamingos. Zde můžeme pozorovat tři ze šesti různých druhů plameňáků na světě. Výlet pokračuje do města Toconao, na návštěvu kostela San Lucas a věže Campanario. Nocleh na hotelu.

Den 7 – Tatio Geisers a vesnička Machuca (s)

Brzy ráno exkurze do El Tatio Geysers, nejvyššího gejzírového pole na světě, které každý den za úsvitu vybuchuje, vytváří neobvyklé minerální útvary a chrlí vysoké mraky páry. Během treku můžeme pozorovat různých geotermálních aktivit. Podává se lehká snídaně. Poté budete mít příležitost vykoupat se v bazénu s termální vodou. Návrat do San Pedro, návštěva vesnice Machuca, která je známá svým kaktusovým dřevem, slaměnými budovami a svými andskými řemeslnými výrobky. Nocleh na hotelu.

Den 8 – Přelet Calama – Puerto Montt (s)

Dnešní den je určen k přesunu. Bude vás čekat transfer na letiště. Poté poletíte z Calamy do Puerto Montt. Z letiště vás vyzvedne řidič a převeze vás do Puerto Varas, kde máte zajištěno ubytování. Nocleh na hotelu.

Den 9 – Puerto Varas (s)

Výlet k Ensenadě, hraničící s jezerem Llanquihue. Návštěva vodopádů řeky Petrohue, po které následuje výlet lodí po smaragdových vodách jezera Todos los Santos na cestě do Peulla, odkud se můžete kochat panoramatickým výhledem na sopky Osorno, Puntiagudo a Tronador. Návrat do Puerto Varas. Nocleh na hotelu.

Den 10 – Isla de Chiloé (s)

Ráno vyplouváme trajektem do vesnice Pargua, kde překročíme kanál Chacao a dostaneme se na větší ostrov Chiloe. Poté se vydáme do Dalcahue; kde navštívíme známý nedělní veletrh řemesel, trh a kostel Dalcahue, který byl vyhlášen národní památkou. Poté zamíříme do města Castro, navštívíme náměstí Plaza de Armas, místní kostel světového dědictví a vyhlídku Barrio Gamboa. Cestou zpět navštívíme město Ancud; Plaza de Armas, regionální muzeum, městský trh, Huaihuen Hill a San Antonio Fort.

Den 11 – Puerto Montt – Punta Arenas (s)

Prohlídka města na hlavním náměstí v Puerto Montt, návštěva katedrály, památníku německých osadníků a skupiny budov, ve kterých se mísí architektonická směs německé kolonizace. Z vyhlídky Manuel Montt budeme mít příležitost užít si velkolepý panoramatický výhledu na město. Poté navštívíme malebný malý přístav Angelmó, trh a známé malé restaurace, ve kterých je možné ochutnat nejchutnější typické mořské plody. Naší prohlídku zakončíme na místním řemeslném veletrhu, místě, kde je nabízeno velké množství řemesel. Například tkalcovství, košíkářství, můžete si odsud odnést spoustu suvenýrů.

Den 12 – Isla Magdalena Penguin Boat tour (s)

Dnes odjíždíme na molo a vydáme se do Zodiamu na ostrovy Magdalena a Santa Marta, kde můžete pozorovat kolonií tučňáků a lachtanů. Uvidíte více než 120 000 tučňáků magellanských spolu s kormorány, lachtany a antarktickými racky. Návrat do Punta Arenas.

Den 13 – Torres del Paine (s)

Dnes nás čeká celodenní výlet do jednoho z nejhezčích národních parků v Chile, Torres del Paine. Výlet zahajíme návštěvou přírodní památky Milodon Cave Natural Monument, kde najdeme pozůstatky prehistorických savců starých 12 tisíc let. Budeme pokračovat v prohlídce, navštívíme Laguna Sofía, Cordillera Prat, Lake Porteño, Cerro Mesa, Lago del Toro. Dále si užijete také několik momentů v Mirador Gray a později se přesuneme do vesnice Rio Serrano. Budeme pokračovat v návštěvě Šedého jezera a projdeme lesem Lenga směrem k břehu jezera, kde můžeme vidět ledovce. Navštivíme jezero Pehoe a Salto Grande a vydáme se na procházku k vodopádu. Poté vás čeká vyhlídka na jezero Nordenskjöld, Laguna Amarga, Miradorské jezero Sarmiento. Návrat do Puerto Natales ve večerních hodinách.

Den 14 – El Calafate a Perito Moreno, Argentina (s)

Z Puerto Natales pojedeme busem do města El Calafate v Argentině. Z Calafate budeme pokračovat v naší cestě do národního parku Los Glaciares. Zde si můžete projít více než 3 km cestu před jedním z nejpůsobivějších ledovců na světě. Tato prohlídková trasa trvá přibližně hodinu. Po prohlídce se vrátíme do města El Calafate, kde je třicetiminutová zastávka pro cestující na nákup suvenýrů nebo občerstvení. Poté návrat do Puerto Natales. Nocleh na hotelu.

Den 15 – Návrat do Santiaga (s)

Poslední přesunový den. Čeká vás cesta z Puerta Natales na letiště Punta Arenas, odkud letíte do Santiaga. Nocleh na hotelu a poslední noc v Chile.

Možnost prodloužení o Velikonoční ostrov.

Den 16 – Santiago – Praha

Transfer na letiště a odlet ze Santiaga do Prahy.

Den 17 – přílet domů

Konec programu.

FAKULTATIVNÍ PRODLOUŽENÍ

Den 16 – Přílet na Velikonoční ostrov
Z letiště Vás po příletu dovezeme do hotelu. Zbytek dne můžete strávit dle vlastního uvážení.

Den 17 – Rano Raraku, Ahu Tongariki, Te Pito Kura, pláž Anakena (s, o)
Po snídani na hotelu následuje celodenní exkurze s návštěvou lomu Rano Raraku – “továrny na výrobu soch”. Poté se přesunete na kamennou plošinu Ahu Tongariki, největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na této ahu je vztyčeno 15 soch, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Další sochy moai budete obdivovat na Te Pito Kura a poslední zastávka toho dne je vyhrazena na úchvatnou pláž Anakena. Během dne sníte připravený balíčkový oběd a k večeru se vrátíte na nocleh zpět do hotelu.

Den 18 – Velikonoční ostrov, Rano Kau, Orongo (s)
Třetí den po snídani je v programu půldenní návštěva kráteru Rano Kau a vesnice Orongo, které jsou součástí národního parku Rapa nui, který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Rano Kau je 324 metrů vysoká vyhaslá sopka tvořící jihozápadní část Velikonočního ostrova. Obřadní vesnice Orongo byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. Vesnice již přes sto let není obývaná. Nachází se zde téměř padesát kamenných domů oválného půdorysu, které jsou výrazně zahloubeny v zemi. Domy mají téměř ploché střechy, dnes porostlé trávou; tráva na střechách v dnešní době místy téměř splývá s okolním porostem. Druhá polovina dne je vyhrazena volnému programu, můžete odpočívat nebo nakoupit suvenýry. Nocleh v hotelu.

Den 19 – Velikonoční ostrov – Santiago (s)
Po snídani Vás čeká transfer na letiště pro pokračování Vaší cesty. 

 • 3* hotely a motely, včetně snídaně
 • Oběd v den 5
 • specializovaný český průvodce již z Prahy na celou dobu zájezdu
 • všechny lokální letenky
 • Všechny zmíněné exkurze/výlety dle programu
 • vstupy dle programu
 • mezinárodní letenky
 • Transfery letiště – hotel – letiště
 • Jízdenka na autobus a doprava do / z autobusového terminálu podle programu
 • 24/7 pohotovostní pomoc během cesty
 • pojištění CK proti úpadku
 • Cestovní pojištění a pojištění storna
 • Stravování

Cestovní pojištění a pojištění storna

Prodloužení o Velikonoční ostrov

4* hotely

 • Check in obvykle mezi 14:00 a 15:00

Související zájezdy

Poznávací
Chile
s anglickým průvodcem
To nejlepší z Chile
Peru
Peru s českým průvodcem
Poznávací
Okruhy J.A.
s anglickým průvodcem
Patagonie Expres